Naše vize

Pamatuješ si na časy, kdy bylo sushi "fuj"? Pravdepodobně ne, ale v podobné fázi se teď nachází jedlý hmyz. Pomoz nám to změnit a čti dál!

Udělat z hmyzu nový normál

I tak by se dala shrnout naše snaha v oblasti potravinářství a lidské výživy. V ENTOWAY věříme, že když nám příroda byla schopná nadělit i šetrnější zdroje potravy, zejména bílkovin, neměli bychom je ignorovat jenom proto, že je to tak u nás zvykem. Proč nedělat věci lépe, udržitelněji, výživněji a přitom pořád chutně, když to jde?

POTRAVINOVÁ REVOLUCE

Mapa konzumace hmyzu

Konzumace hmyzu není nic nového. Hmyz je součástí běžné stravy více než 2 miliard lidí po celém světe a to už po tisíce let. Pokud však pocházíš z Evropy, nebo ze Severní Ameriky, může to pro tebe znít dost divně. Tyto dvě oblasti jsou totižto výjimkou a lidi zde považují entomofagii, tedy konzumaci hmyzu, za něco nechutného, nepřijatelného a mají vůči ní spoustu předsudků. Proč tomu tak je? Důvody jsou zejména socio-kulturního charakteru.

Zbořit předsudky = změnit svět

Pokud vyrůstáš ve společnosti, kde je něco považováno za nepřijatelné, prostě to přijmeš za své a nemáš potřebu se nad tím nějak extra zamýšlet. Navíc, pokud o dané problematice nemáš odkud získat potřebné informace, jen ztěží prolomíš své kulturní zvyklosti. My v ENTOWAY však věříme, že vzdělání a informovanost jsou pro propagaci entomofagie klíčové. Chceme tak postupně změnit pohled Evropanů na jedlý hmyz.
Hmyz je nove sushi

 

Není to tak dlouho zpátky, ale sushi, humra, nebo krevety by jsi do pusy taky nedal. Dnes jsou přitom vyhledávanou pochoutkou. To, co považujeme za jídlo, a co už ne, je často jenom v naší hlavě (pozn. tuhle větu neber jako výzvu pro jezení všeho kolem).

KROK 1 - UDRŽITELNÁ SPORTOVNÍ VÝŽIVA

Hmyzí proteinový nápoj

Věříme, že velké cíle je nutné zdolávat po kouskách. Při entomofágii to platí dvojnásob. Proto jsme uvažovali nad zakomponováním jedlého hmyzu v pomleté podobě do potraviny, která ti nebude úplně cizí. Také věříme, že lidi, zajímající se o zdravou stravu, naleznou cestu k jedlému hmyzu jednodušeji. Z těchto důvodů jsme se pro první produkt rozhodli jít cestou chutného proteinového prášku pro přípravu nápoje. Každý fyzicky aktivní jedinec ihned zbystří pozornost, když zaslyší kouzelné slovo "PROTEIN". A když pak zjistí kolik takových proteinů mají brouci, bariéra k jezení hmyzu je najednou "nakouslá".

Lidi s ekologickým smýšlením

Lidi, kteří se zajímají o zdravý životní styl, se častou zajímají i o to, jaký vliv má jejich spotřební chování na okolní svět. To je další plusový bod pro jedlý hmyz. Pokud se nebojíš být jedním z těchto průkopníků ve svém okolí, napiš nám něco o sobě a pomoz nám s #entorevolucí! Společně dokážeme změnit potravinářský sektor k lepšímu! Čím víc lidí z fitness oblasti se o benefitech entomofagie dozví, tím více se postupem času dostane i k běžným lidem. Kromě toho si dovolíme tvrdit, že náš Proteinblend dokáže z hlediska výživy plnohodnotně nahradit klasický sýrovátkový protein s tím rozdílem, že dostaneš navíc i vitamíny a minerální látky a planeta se ti také odvděčí. Věříme, že při snaze o dodání kvalitních živin, by jsme neměli zapomínat na naší planetu a vice versa - při snaze o udržitelnější planetu, by jsme neměli zapomínat na kvalitu naší výživy. Mrkni se na jeho složení a posuď sám!

Potřebujeme tě

Zda si to uvědomuješ nebo ne, každý z nás je ve svém životě lídr. Naše názory, postoje, ale i chování mají vliv na lidi v našem okolí. Edukováním a inspirováním lidí kolem nás dělat lepší rozhodnutí, můžeme společně kráčet vstříc lepším zítřkům na naší planetě. Pomoz nám v naplňování naší vize, a staň se také součástí #entorevoluce. Pomoz nám udělat z jedlého hmyzu "nové sushi"!

Make entomophagy great again

A nezapomeň - ENTOWAY není o vzdání se všech běžných jídel, které máš tak rád a jejich nahrazení hmyzem. Jde nám o poskytnutí alternativy k nadměrně konzumovaným živočišným potravinám a o rozšíření povědomí o této hodnotné potravině, která nám může pomoci žít udržitelněji. Sice je tu s námi od nepaměti, v našich končinách jěšte jen čeká na své "objevení". Dáš ji šanci?

 

#jimentoway #entorevoluce #entojecesta