O nás

ENTOWAY tým

Nejsme jenom parta náhodných wannabe podnikatelů, kteří romanticky procestovali půlku Asie a ochutnali tam poprvé jedlý hmyz. Jsme opravdoví odborníci z fachu - ze světa potravinářské chemie a výživy. Problém kvalitní, plnohodnotné, ale zato udržitelné stravy nás samotné trápil už nějakou dobu a proto jsme se rozhodli s tím něco udělat. Chceme přesne to, co ty - kvalitní a chutné bílkoviny s minimálními environmentálnimi dopady. Preferujeme science-based přístup a inovativnost. Jedlý hmyz je pro nás po všech stránkách supr alternativa ke konvenčním živočišním zdrojím a proto jsme se mu rozhodli naplno věnovat. Mimo jiného se sami aktivně angažujeme ve výzkumu jedlého hmyzu!

 

Martin

Problematice lidské výživy a doplňků stravy se pracovně, ale i ve svém volném čase věnuji již několik let. Dostal jsem se k nim díky cvičení v posilovně a poznání, že bez kvalitních živin tělo prostě fungovat nebude. Své znalosti jsem se rozhodl prohloubit na fakultě chemické VUT, kde studuji potravinářskou chemii a biotechnologie. Postupem času jsem narazil na problém s udržitelností svého životního stylu. Když jsem se pak dozvědel o jedlém hmyzu a jeho benefitech, netrvalo dlouho a projekt ENTOWAY byl i díky podpoře JIC a VUT na světě. V jedlým hmyzu vidím obrovský potenciál a proto se mu věnuji i ve své diplomové práci.

 

Ala

Snažím se zejména o hladký chod všech procesů v týmu. Dokážu správně navést, namotivovat, ale i poskytnout jiný ůhel pohledu, když je to potřeba. Aktuálně studuji ekonomiku a management podniku na VUT a moc mě baví pracovat na rozvíjejícím se projektu s obrovským potenciálem. Ve svém volném čase se ráda věnuji módě, cestování a samozřejmě i různým fyzickým aktivitám, ať už je to plavání, nebo cvičení ve fitku. Také často experimentuji v kuchyni a tak se brzy můžete těšit na vymazlené entorecepty.

 

Martina

Jsem aktivní člověk, snažící se žít život na plno. Studuji doktorské studium na fakultě Veterinární hygieny a ekologie, k tomu pracuji i jako laborant. K tématice jedlého hmyzu jsem se dostala prostřednictvím diplomové práce, kde jsem se o ní zajímala v souvislosti s vývojem nových metod pro ověřování falšování potravin. Nyní hmyz sama chovám, zkouším a bádám dále. Mým dalším koníčkem je cestování, horská turistika, lov a všechno co souvisí s přírodou a dobrodružstvím. Ve volném čase se také věnuji crossfitu.

Drop here!